MR052C102JAA
DigiKeys varenummer
MR052C102JAA-ND
Producenter
Producentens varenummer
MR052C102JAA
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±5% 200V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,190" L x 0,090" B (4,83mm x 2,28mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,235" (5,97mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)