MR041C103KAA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Similar
KEMET
På lager: 0
Datablad
KEMET
På lager: 839
På lager: 27
10000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MR041C103KAA
DigiKeys varenummer
MR041C103KAA-ND
Producenter
Producentens varenummer
MR041C103KAA
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,190" L x 0,090" B (4,83mm x 2,28mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,200" (5,08mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)