LD055C103KAB2A
DigiKeys varenummer
478-5795-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5795-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-5795-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LD055C103KAB2A
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
LD055C103KAB2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,94mm)