LD03ZC224JAB2A\500
DigiKeys varenummer
478-LD03ZC224JAB2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
LD03ZC224JAB2A\500
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±5% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
LD03ZC224JAB2A\500 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)