LD025C392JAB2A\500
DigiKeys varenummer
478-LD025C392JAB2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
LD025C392JAB2A\500
Beskrivelse
CAP CER 3900PF 50V X7R 0402
Detaljeret beskrivelse
3900 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
LD025C392JAB2A\500 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)