LD025A470FAB2A\500
DigiKeys varenummer
478-LD025A470FAB2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-LD025A470FAB2A\500CT-ND - Afskåret tape (CT)
478-LD025A470FAB2A\500DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LD025A470FAB2A\500
Beskrivelse
CAP CER 47PF 50V NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
47 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
LD025A470FAB2A\500 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,56mm)