LD025A160GAB2A
DigiKeys varenummer
LD025A160GAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
LD025A160GAB2A
Beskrivelse
CAP CER 16PF 50V NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
16 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
LD025A160GAB2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,56mm)