KGU02ACG1E2R0CH
DigiKeys varenummer
478-KGU02ACG1E2R0CHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGU02ACG1E2R0CHCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGU02ACG1E2R0CHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KGU02ACG1E2R0CH
Beskrivelse
CAP CER 2PF 25V C0G 01005
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 pF ±0,25pF 25V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 01005 (0402 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KGU02ACG1E2R0CH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
High Q, Lavt tab
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
01005 (0402 metrisk)
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,009" (0,22mm)