KGQ15ACG2D1R2BT
DigiKeys varenummer
478-KGQ15ACG2D1R2BTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGQ15ACG2D1R2BTCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGQ15ACG2D1R2BTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KGQ15ACG2D1R2BT
Beskrivelse
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0603
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.2 pF ±0,1pF 200V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KGQ15ACG2D1R2BT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Ultralav ESR
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,060" L x 0,030" B (1,52mm x 0,76mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,036" (0,91mm)