KGQ05FCG1H2R1BH
DigiKeys varenummer
478-KGQ05FCG1H2R1BHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
KGQ05FCG1H2R1BH
Beskrivelse
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0402
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.1 pF ±0,1pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KGQ05FCG1H2R1BH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Ultralav ESR
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)