KGM21NR72A103KM
DigiKeys varenummer
478-KGM21NR72A103KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21NR72A103KMCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGM21NR72A103KMDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KGM21NR72A103KM
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
KGM21NR72A103KM Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,039" (1,00mm)