KGM21BCG2A270GM kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 10.396
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Direkte
KEMET
Direkte
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
27 pF ±2% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
KGM21BCG2A270GM
DigiKeys varenummer
478-KGM21BCG2A270GMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
KGM21BCG2A270GM
Beskrivelse
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
KGM21BCG2A270GM Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,94mm)