KGM03AR51C152KH
DigiKeys varenummer
478-KGM03AR51C152KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03AR51C152KHCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGM03AR51C152KHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KGM03AR51C152KH
Beskrivelse
CAP CER 1500PF 16V X5R 0201
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
KGM03AR51C152KH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)