KGM03ACG1H1R0CH
DigiKeys varenummer
478-KGM03ACG1H1R0CHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03ACG1H1R0CHCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGM03ACG1H1R0CHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KGM03ACG1H1R0CH
Beskrivelse
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0201
Detaljeret beskrivelse
1 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
KGM03ACG1H1R0CH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)