KGM02ACG1E100JH kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 16.626
Datablad
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 99.250
Datablad
YAGEO
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
10 pF ±5% 25V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 01005 (0402 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CX-Series
KGM02ACG1E100JH
DigiKeys varenummer
478-KGM02ACG1E100JHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM02ACG1E100JHCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGM02ACG1E100JHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KGM02ACG1E100JH
Beskrivelse
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 01005
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
KGM02ACG1E100JH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
01005 (0402 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,009" (0,22mm)