KAS21KR72A104KU
DigiKeys varenummer
478-KAS21KR72A104KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAS21KR72A104KUCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KAS21KR72A104KUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KAS21KR72A104KU
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KAS21KR72A104KU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,94mm)