KAM21BCG2A330KT
DigiKeys varenummer
478-KAM21BCG2A330KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
KAM21BCG2A330KT
Beskrivelse
CAP CER 33PF 100V NP0 0805
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KAM21BCG2A330KT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,94mm)