F951C156KSAAQ2
DigiKeys varenummer
F951C156KSAAQ2AVX-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
F951C156KSAAQ2
Beskrivelse
CAP TANT 15UF 10% 16V 1206
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 µF Jævnt belagt Tantalkondensatorer 16 V 1206 (3216 metrisk) 2Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
F951C156KSAAQ2 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,063" (1,60mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
S
Spænding - Nominel
16 V