F931D476MNC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay Sprague
På lager: 615
Datablad
Direkte
Vishay Sprague
På lager: 11.883
Datablad
På lager: 11.493
KEMET
KEMET
På lager: 884
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 2917 (7343 metrisk) 700mOhm @ 100kHz
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
F931D476MNC
DigiKeys varenummer
F931D476MNCAVX-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
F931D476MNC
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
F931D476MNC Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
700mOhm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,118" (3,00mm)
Spænding - Nominel
20 V