CM21X5R475K16AT
DigiKeys varenummer
478-CM21X5R475K16ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CM21X5R475K16ATCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-CM21X5R475K16ATDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CM21X5R475K16AT
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CM21X5R475K16AT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Forældet
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)