AU05ZC105KA76A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 456
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 75.252
Datablad
Opgradering
På lager: 8.445
Similar
Direkte
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
KEMET
TDK
1 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AU05ZC105KA76A
DigiKeys varenummer
AU05ZC105KA76A-ND
Producenter
Producentens varenummer
AU05ZC105KA76A
Beskrivelse
CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
AU05ZC105KA76A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Guld flash-terminering
Emballage
Bulk
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,94mm)