AU031C103KA72A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 30.873
Datablad
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 66.437
Datablad
Opgradering
Opgradering
KEMET
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
KEMET
10000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AU031C103KA72A
DigiKeys varenummer
AU031C103KA72A-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AU031C103KA72A
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
AU031C103KA72A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)