AU02YC103KA76A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
10000 pF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AU02YC103KA76A
DigiKeys varenummer
AU02YC103KA76A-ND
Producenter
Producentens varenummer
AU02YC103KA76A
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
AU02YC103KA76A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Guld flash-terminering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,56mm)