AR305C474K4RTR2 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 195
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
På lager: 0
Billede for AR305C474K4RTR2 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AR305C474K4RTR2
DigiKeys varenummer
478-AR305C474K4RTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AR305C474K4RTR2
Beskrivelse
CAP CER RADIAL
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
AR305C474K4RTR2 Modeller
Kategori
Klassificeringer
AEC-Q200
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,300" L x 0,150" B (7,62mm x 3,81mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)
Spænding - Nominel
Lederudformning
Lige
Temperaturkoefficient
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-55°C – 125°C