APD0609470M050R
DigiKeys varenummer
478-APD0609470M050RTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-APD0609470M050RCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-APD0609470M050RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
APD0609470M050R
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V SMD
Detaljeret beskrivelse
47 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 54mOhm 2000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
70 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.4 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
47 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,386" (9,80mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
54mOhm