APD0609470M035R kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
47 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 45mOhm 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
APD0609470M035R
DigiKeys varenummer
478-APD0609470M035RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
APD0609470M035R
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 47UF 20% 35V SMD
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
KYOCERA AVX
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Rippel strøm @ lav frekvens
75 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
1.5 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
47 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,386" (9,80mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
45mOhm