APA0606470M025R
DigiKeys varenummer
478-APA0606470M025RTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-APA0606470M025RCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-APA0606470M025RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
APA0606470M025R
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 40mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Producenter
KYOCERA AVX
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
75 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
1.5 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
47 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,256" (6,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
40mOhm