AEH1012101M063R
DigiKeys varenummer
478-AEH1012101M063RTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-AEH1012101M063RCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-AEH1012101M063RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AEH1012101M063R
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 125°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
108 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
270 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 125°C