AEA1616220M450R
DigiKeys varenummer
478-AEA1616220M450RTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-AEA1616220M450RCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-AEA1616220M450RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AEA1616220M450R
Beskrivelse
CAP ALUM 450V POLAR
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
44.45 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
127 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,669" (17,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,669" L x 0,669" B (17,00mm x 17,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-40°C – 105°C