AEA0810330M080R
DigiKeys varenummer
478-AEA0810330M080RTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-AEA0810330M080RCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-AEA0810330M080RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AEA0810330M080R
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 80V SMD
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 80 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 5000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
45.5 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
130 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
1.88 Ohms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
80 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C