600S1R2BT250XT4K
DigiKeys varenummer
1284-600S1R2BT250XT4KTR-ND - Tape & Reel (TR)
1284-600S1R2BT250XT4KCT-ND - Afskåret tape (CT)
1284-600S1R2BT250XT4KDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
600S1R2BT250XT4K
Beskrivelse
CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
1.2 pF ±0,1pF 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
600S1R2BT250XT4K Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,89mm)