600S0R5BT250XT4K | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | 600S0R5BT250XT4K |
Beskrivelse | CAP CER 0.5PF 250V C0G/NP0 0603 |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 0.5 pF ±0,1pF 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | 600S0R5BT250XT4K Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Varestatus Aktiv | Monteringstype |
Kapacitans | Pakke/hus 0603 (1608 metrisk) |
Tolerance ±0,1pF | Størrelse/dimension 0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm) |
Spænding - Nominel | Tykkelse (maks.) 0,035" (0,89mm) |