1812AC273KAT1A
DigiKeys varenummer
478-2992-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2992-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-2992-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
1812AC273KAT1A
Beskrivelse
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1812
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.027 µF ±10% 1000V (1kV) Keramiske kondensatorer X7R 1812 (4532 metrisk)
EDA/CAD-modeller
1812AC273KAT1A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,181" L x 0,126" B (4,60mm x 3,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,110" (2,80mm)