100C272JT300XJ36
DigiKeys varenummer
1284-100C272JT300XJ36-ND
Producenter
Producentens varenummer
100C272JT300XJ36
Beskrivelse
CAP CER 2700PF 300V P90 2325
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2700 pF ±5% 300V Keramiske kondensatorer P90 2325 (5864 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
100C272JT300XJ36 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
High Q, Lavt tab, Lavt ESL
Emballage
Bakke
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
2325 (5864 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,230" L x 0,250" B (5,84mm x 6,35mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,165" (4,19mm)