100A5R6BW150XT1K
DigiKeys varenummer
1284-100A5R6BW150XT1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
1284-100A5R6BW150XT1KCT-ND - Afskåret tape (CT)
1284-100A5R6BW150XT1KDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
100A5R6BW150XT1K
Beskrivelse
CAP CER 5.6PF 150V P90 0505
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5.6 pF ±0,1pF 150V Keramiske kondensatorer P90 0505 (1313 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
100A5R6BW150XT1K Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
High Q, Lavt tab, Lavt ESL
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0505 (1313 metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,055" L x 0,055" B (1,40mm x 1,40mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)