0805AC102KAT1A
DigiKeys varenummer
478-3998-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3998-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-3998-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0805AC102KAT1A
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 1KV X7R 0805
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±10% 1000V (1kV) Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0805AC102KAT1A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Højspænding
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,083" L x 0,049" B (2,10mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,94mm)