08055A180K4T2A
DigiKeys varenummer
478-KAM21BCG1H180KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM21BCG1H180KTCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KAM21BCG1H180KTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
08055A180K4T2A
Beskrivelse
CAP CER 18PF 50V NP0 0805
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
18 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
08055A180K4T2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,94mm)