08052U2R7BAT2A
DigiKeys varenummer
478-KGQ21HCG2D2R7BTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGQ21HCG2D2R7BTCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGQ21HCG2D2R7BTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
08052U2R7BAT2A
Beskrivelse
CAP CER 2.7PF 200V C0G/NP0 0805
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.7 pF ±0,1pF 200V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
08052U2R7BAT2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Ultralav ESR
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,045" (1,15mm)