08051C473KAZ2A
DigiKeys varenummer
478-KGF21KR72A473KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF21KR72A473KUCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGF21KR72A473KUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
08051C473KAZ2A
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
08051C473KAZ2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)