08051A510JAJ2A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Parametrisk ækvivalent
Direkte
KEMET
YAGEO
KEMET
51 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
08051A510JAJ2A
DigiKeys varenummer
08051A510JAJ2A-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
08051A510JAJ2A
Beskrivelse
CAP CER 51PF 100V NP0 0805
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
08051A510JAJ2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,94mm)