0603YC333K4Z2A
DigiKeys varenummer
478-KAF15AR71C333KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603YC333K4Z2A
Beskrivelse
CAP CER SMD
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.033 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0603YC333K4Z2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)