0603YC105KAT4A | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | 0603YC105KAT4A |
Beskrivelse | CAP CER 1UF 16V X7R 0603 |
Producentens standard leveringstid | 19 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | 0603YC105KAT4A Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Applikationer |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Monteringstype |
Varestatus Aktiv | Pakke/hus 0603 (1608 metrisk) |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm) |
Tolerance ±10% | Tykkelse (maks.) 0,039" (1,00mm) |