06033C473JAZ2A | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | 06033C473JAZ2A |
Beskrivelse | CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 0.047 µF ±5% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | 06033C473JAZ2A Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Funktioner Blød terminering |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Applikationer |
Varestatus Aktiv | Monteringstype |
Kapacitans | Pakke/hus 0603 (1608 metrisk) |
Tolerance ±5% | Størrelse/dimension 0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm) |
Spænding - Nominel | Tykkelse (maks.) 0,035" (0,90mm) |