06031C472K4Z2A
DigiKeys varenummer
478-KAF15AR72A472KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAF15AR72A472KTCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KAF15AR72A472KTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
06031C472K4Z2A
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
06031C472K4Z2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)