06031A1R6BAT2A
DigiKeys varenummer
06031A1R6BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
06031A1R6BAT2A
Beskrivelse
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.6 pF ±0,1pF 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
06031A1R6BAT2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)