0402YJ100FBWTR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
10 pF Tyndfilmskondensatorer 16 V 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0402YJ100FBWTR
DigiKeys varenummer
0402YJ100FBWTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0402YJ100FBWTR
Beskrivelse
CAP THIN FILM 10PF 16V 0402
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
0402YJ100FBWTR Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Spænding - Nominel
16 V
Producenter
KYOCERA AVX
Monteringstype
Overflademontering
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Funktioner
RF, High Q, Lavt tab
Kapacitans
10 pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,022" B (1,00mm x 0,55mm)
Tolerance
±1%
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)