0402YC104JAT4A
DigiKeys varenummer
478-KGM05AR71C104JNTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05AR71C104JNCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGM05AR71C104JNDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0402YC104JAT4A
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±5% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0402YC104JAT4A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)