0402YC103K4T4A
DigiKeys varenummer
478-KAM05AR71C103KNTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM05AR71C103KNCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KAM05AR71C103KNDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0402YC103K4T4A
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0402YC103K4T4A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,56mm)