04023J0R5ABSTR
DigiKeys varenummer
478-11429-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11429-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-11429-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
04023J0R5ABSTR
Beskrivelse
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0402
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.5 pF Tyndfilmskondensatorer 25 V 0402 (1005 metrisk)
Kategori
Spænding - Nominel
25 V
Producenter
KYOCERA AVX
Monteringstype
Overflademontering
Serie
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Funktioner
RF, High Q, Lavt tab
Kapacitans
0.5 pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,022" B (1,00mm x 0,55mm)
Tolerance
±0,05pF
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)