04021J0R7PBSTR\500
DigiKeys varenummer
478-04021J0R7PBSTR\500-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
04021J0R7PBSTR\500
Beskrivelse
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0402
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.7 pF Tyndfilmskondensatorer 100 V 0402 (1005 metrisk)
Kategori
Spænding - Nominel
100 V
Producenter
KYOCERA AVX
Monteringstype
Overflademontering
Serie
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Funktioner
RF, High Q, Lavt tab
Kapacitans
0.7 pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,022" B (1,00mm x 0,55mm)
Tolerance
±0,02pF
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)